دستگاه پرس حرارتی اتوماتیک دو طرف حرارت

پرس دوطرف حرارت یا داغی چیست؟

پرس دو طرف حرارت ماشینیست برای ایجاد نقش های برجسته بر روی انواع منسوجات که با استفاده از دما بالا و فشار زیاد  و ارتفاع قابل تنظیم در زمان مشخص، نقشی را به صورت دائمی بر روی محصول ایجاد می نماید.
درون این پرس نقش ها به صورت دوقالب برجسته (سمبه ، ماتریس) قرار میگیرند که با اعمال فشار محصول را به شکل مطلوب درآورده و با اعمال حرارات، طرح مورد نظر بر روی محصول تثبیت می­شود.
. در واقع پرس­های دوطرف حرارت مانند مهر برجسته عمل میکنند با این تفاوت که بر روی انواع منسوجات و حتی ورق های PVC امکان ایجاد نقش برجسته را دارند.
به صورت استاندارد برای ایجاد طرح دمایی بین ۱۵۰ درجه تا ۲۰۰ درجه و فشار بالا متناسب با جنس محصول مورد نیاز است که بوسیله لوازم دیگر امکان اعمال آن نیست.

مزایای پرس دوطرف حرارت نیک پی فن آور آرتا چیست؟

شرکت نیک پی فن آور آرتا با توجه به سابقه وتجربه فعالیت طولانی مدت در زمینه استفاده از پرس­های حراراتی نواقص و کاستی­های مربوط به این دستگاه را به صورت کامل مشاهده نموده است و با استفاده از علم روز و قطعات مدرن دستگاهی با ویژگی­های منحصر به فرد تولید نموده است.

از جمله ویژگی های دستگاه های نیک پی فن آور آرتا:

 • کیفیت بالای قطعات و پوشش­های استفاده شده و ثبات آن
 • کیفیت بالای فلزات و آلیاژهای به کار رفته
 • تولید استاندارد با دقت بالا با استفاده از دستگاه های مدرن و به روز
 • استفاده از الگوریتم­های پیشرفته کنترلی
 • استفاده از محافظت­های گوناگون سخت افزاری و نرم افزاری
 • گارانتی کامل قطعات مکانیکی و الکترونیکی حتی برای نوسانات برق
 • گارانتی مادامالعمر المنت­های به کار رفته
 • امکان افزودن آپشن­های چون رول باز کن جهت چاپ فویل و ..

کاربردهای پرس دوطرف حرارت :

پرس های دو طرف حرارت برای رنج وسیعی از انواع کاربردها قابل به کارگیری می­باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می­نماییم.

چاپ برجسته پارچه:

چاپ برجسته بر روی پارچه یکی از چاپ­های خلاقانه به شمار میرود که باعث ایجاد جلوه متمایزی نسبت به دیگر چاپ ها میشود.

چگونه چاپ انجام می شود:
ابتدا طرح مورد نظر با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی ساز طراحی میشود سپس یا استفاده از دستگاه های CNC طرح به صورت دو شابلون سمبه و ماتریکس بر روی قالب آلمینیومی اجرا میشود.
این قالب ها درون پرس حرارتی متصل می­شوند به گونه ای که دقیقا روبروی هم باشند.
سپس بسته به نوع جنس محصول و قابلیت تثبیت طرح بر روی آن، محصول به صورت مستقل یا همراه با مواد تثبیت کننده زیر پرس قرار میگیرد.
لازم به ذکر است هرچه مواد و پلی استر منسوجات بیشتر باشد طرح قالب­ها راحتتر بر روی آن  تثبیت میگردد. همچنین روشهایی برای تثبیت طرح بر روی انواع دیگر منسوجات نیز وجود دارد مانند استفاده از اسپری  کوتینگ ، انواع لایی ها و موارد دیگر.

موارد استفاده چاپ برجسته:
از این چاپ برروی انواع پوشاک مانند  تیشرت، شلوار پارچه ها ، محصولات چرمی مانند کیف، کفش، کمربند انواع منسوجات مانند کوله پشتی، رویه انواع مبلمان، رویه خوشخواب، پتو، موکت، زیرانداز، پادری، نمد ومحصولاتی نظیر ورق های PVC یا پلاستیکی  استفاده میشود.
 

چاپ طلاکوب:

در این چاپ که با استفاده از دما و فشار بالا در زمان مشخص انجام میگیرد به جای استفاده از جوهرها از ورق­های متالیزه یا فویل استفاده میشود که نتیجه کار را بسیار متمایز از چاپ­های دیگر کرده و همان درخشندگی فلز را طبق طرح  بر روی محصول ایجاد می­نماید.

چگونه چاپ انجام می شود:
طرح مورد نظر به صورت برجسته با نرم افزارهای سه بعدی طراحی می شود و با استفاده از دستگاه های CNC به صورت آینه بر روی قالب آلمینیومی اجرا میشود. این قالب درون پرس حرارتی متصل می­شود
در ادامه محصول به همراه فویل مورد نظر زیر پرس قرار گرفته و با اعمال فشار و حرارت، طرح قالب بر روی محصول تثبیت میشود.
فویل ها به کار رفته در این چاپ علاوه بر نوع فلزی انواع رنگی غیر فلزی را نیز شامل میشود. این فویل ها به صورت چند لایه ساخته میشوند که در نوع غیرفلزی شامل لایه چسب حرارتی، رنگ و لایه نگهدارنده می باشند.در فویل های فلزی به جای لایه رنگ از لایه ای کروم یا آلمینیوم متالیزه استفاده میشود.
چاپ با فویل های فلزی درخشاندگی مانند فلز ایجاد میکند. چاپ فویل های رنگی غیر فلزی به درخشندگی چاپ فلزی نیستند ولی  چاپ های مات و یا براقی را میتوانند ایجاد کنند.

موارد استفاده چاپ طلاکوب:
چاپ طلاکوب بر روی انواع منسوجات مانند  پارچه های نبافته،البسه ، پرده و…، محصولات چرمی مانند جلد انواع کتب، سررسید، کیف پول، قاب گوشی و… ، محصولات تبلیغاتی  و چاپی  مانند کارت­های ویزیت، ست های اداری، بسته بندی محصولات و … ، انواع محصولات پلاستیکی مانند سطل، سبد و …. وبسیار دیگر قابل اجرا میباشند.

ولتاژ کاری AC220V 50/60HZ
کنترلر COLOR TOUCH SCREEN EMBEDED
توان مصرفی ۴۱۰۰ WATT
دما ۰-۲۵۰ DEGREE
فشار ۴-۸ BAR
توان صفحه پلیت ۴۰۰۰ WATT
بیشترین نیروی پرس ۱۰۰۰۰ N
بیشینه فضای صفحه پرس ۲۰۰mm
ابعاد کاری ۴۰۰mm x 500mm
ابعاددستگاه ۶۸۰mm x 64mm x 1830mm
وزن دستگاه ۱۷۰ Kg

Preshararati2taraf

 • چرا پلیت بالایی پرسهای نیک پی فن آور ذخیم هستند؟
  پلیت های حرارتی نیک پی فن آور به جهت یکدست شدن حرارت در دمای تنظیم شده دارای ضخامت بالایی می باشند که موجب گردیده اختلاف دمایی در سطح پلیت کمتر از ۲ درجه باشد.
 • جنس پلیت حرارتی چیست ؟
  پلیت های حرارتی نیک پی فن آور از جنس آلمینیوم آلیاژی ضد سایش می باشد که دارای استحکام بالایی بوده و سطح آن با مواد نچسب صنعتی به صورت دولایه پوشش داده شده است که باعث میشود پروسه حرارتی بر روی انواع پارچه بدون برق افتادن انجام گردد، همچنین باعث پاک شدن راحت­تر سطح میگردد به صورتی که حتی اگر چاپ به جای پارچه بر روی پلیت حرارتی منتقل گردد به آسانی با پارچه خشکی قابل پاک شدن می­باشد
 • چرا از پد سیلیکونی استفاده می کنید؟
  پد سیلیکون اسفنجی استفاده شده در مقابل حرارت دارای مقاومت بالایی بوده و حرارت را در خود نگه می دارد همچنین ساختار اسفنجی آن علاوه بر لطافت و انعطاف که باعث یکنواختی چاپ می­گردد، تسهیل کننده جریان جوهر و چسب می­باشد و کیفیت پروسه چاپ را بالا میبرد.
 • جنس رنگ پرس های حرارتی چیست؟
  رنگ پرس های حرارتی از رنگ پودری الکترواستاتیک نسوز و ضد خش می باشد که باعث طول عمر بالای آن می­گردد.
 • تنظیمات دما و زمان پرس ها به چه گونه است؟
  تمام پرس­ها حرارتی ساخت نیک پی فن آور دارای کنترلر دما و زمان دیجیتال Embedded بوده که به منظور دقت بالا الگوریتم کنترلی بسیار پیشرفته در آنها قرار گرفته است. بنا به خانواده پرس­ها نحوه تنظیم دما و زمان متفاوت است که با مراجعه به دفترچه راهنما میتوان از نحوه آن مطلع گردید.
 • امکان آسیب دیدن LCD پرس حراتی وجود دارد؟
  صفحه کنترلی پرس های حرارتی اتوماتیک LCD  رنگی و  لمسی و از نوع صنعتی می باشد که جز ضربه شدید و مستقیم امکان آسیب و خرابی آن وجود ندارد.
 • مکانیک پرس های حرارتی به مرور زمان آسیب نمی بینند؟
  تمام مکانیزم­های استفاده شده و طراحی شده برای فشار معادل پنج برابر فشار نامی دستگاه بوده که این امر موجب طول عمر بالای آنها گردیده است قطعات استفاده شده تماما از شرکت­های به نام بوده و دارای شناسنامه می­باشند.

جهت مشاوره  رایگان و خرید دستگاه پرس حرارتی اتوماتیک دو طرف حرارت با ما در تماس باشید

تماس با کارشناسان نیک پی