دستگاه چاپ برجسته روی پارچه چیست؟

پرس حرارتی اتوماتیک دو طرف حرارت ماشینی است برای ایجاد نقش های برجسته بر روی انواع منسوجات که با استفاده از دما بالا و فشار زیاد و ارتفاع قابل تنظیم در زمان مشخص، نقشی را به صورت دائمی بر روی محصول ایجاد می نماید.
درون این پرس نقش ها به صورت دو قالب برجسته (سمبه ، ماتریس) قرار می گیرند که با اعمال فشار محصول را به شکل مطلوب درآورده و با اعمال حرارت، طرح مورد نظر بر روی محصول تثبیت می ­شود.
در واقع دستگاه چاپ برجسته روی پارچه اتوماتیک دوطرف حرارت مانند مهر برجسته عمل می کنند با این تفاوت که بر روی انواع منسوجات و حتی ورق های PVC امکان ایجاد نقش برجسته را دارند.
به صورت استاندارد برای ایجاد طرح دمایی بین ۱۵۰ درجه تا ۲۰۰ درجه و فشار بالا متناسب با جنس محصول مورد نیاز است که به وسیله لوازم دیگر امکان اعمال آن نیست.

مزایای دستگاه چاپ برجسته روی پارچه نیک پی

شرکت نیک پی فن آور آرتا با توجه به سابقه و تجربه فعالیت طولانی مدت در زمینه استفاده از دستگاه چاپ برجسته روی پارچه نواقص و کاستی ­های مربوط به این دستگاه را به صورت کامل مشاهده نموده است و با استفاده از علم روز و قطعات مدرن دستگاهی با ویژگی­ های منحصر به فرد تولید نموده است.

ویژگی های دستگاه های دستگاه چاپ برجسته روی پارچه نیک پی فن آور آرتا

  • کیفیت بالای قطعات و پوشش­ های استفاده شده و ثبات آن
  • کیفیت بالای فلزات و آلیاژهای به کار رفته
  • تولید استاندارد با دقت بالا با استفاده از دستگاه های مدرن و به روز
  • استفاده از الگوریتم ­های پیشرفته کنترلی
  • استفاده از محافظت های گوناگون سخت افزاری و نرم افزاری
  • گارانتی کامل قطعات مکانیکی و الکترونیکی حتی برای نوسانات برق
  • گارانتی مادام العمر المنت ­های به کار رفته
  • امکان افزودن آپشن­ های چون رول باز کن جهت چاپ فویل

پرس حرارتی دو طرف داغی پنوماتیک 40 در 50

کاربردهای دستگاه چاپ برجسته روی پارچه

دستگاه چاپ برجسته روی پارچه برای رنج وسیعی از انواع کاربردها قابل به کارگیری می­ باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می ­نماییم.

  • چاپ برجسته پارچه

چاپ برجسته روی پارچه یکی از چاپ ­های خلاقانه به شمار میرود که باعث ایجاد جلوه متمایزی نسبت به دیگر چاپ ها می شود.

چگونه چاپ برجسته روی پارچه انجام می شود؟

ابتدا طرح مورد نظر با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی ساز طراحی می شود سپس با استفاده از دستگاه های CNC طرح به صورت دو شابلون سمبه و ماتریکس بر روی قالب آلمینیومی اجرا می شود.

این قالب ها درون پرس حرارتی متصل می ­شوند به گونه ای که دقیقا روبروی هم باشند.

سپس بسته به نوع جنس محصول و قابلیت تثبیت طرح بر روی آن، محصول به صورت مستقل یا همراه با مواد تثبیت کننده زیر پرس قرار می گیرد.

لازم به ذکر است هرچه مواد و پلی استر منسوجات بیشتر باشد طرح قالب­ ها راحت تر بر روی آن تثبیت می گردد. همچنین روش هایی برای تثبیت طرح بر روی انواع دیگر منسوجات نیز وجود دارد مانند استفاده از اسپری کوتینگ، انواع لایی ها و موارد دیگر.

موارد استفاده چاپ برجسته
از این چاپ بر روی انواع پوشاک مانند تیشرت، شلوار، پارچه ها، محصولات چرمی مانند کیف، کفش، کمربند انواع منسوجات مانند کوله پشتی، رویه انواع مبلمان، رویه خوشخواب، پتو، موکت، زیرانداز، پادری، نمد و محصولاتی نظیر ورق های PVC یا پلاستیکی استفاده می شود.

  • چاپ طلاکوب

در این چاپ که با استفاده از دما و فشار بالا در زمان مشخص انجام می گیرد به جای استفاده از جوهرها از ورقه ­های متالیزه یا فویل استفاده می شود که نتیجه کار را بسیار متمایز از چاپ­ های دیگر کرده و همان درخشندگی فلز را طبق طرح  بر روی محصول ایجاد می ­نماید.

چاپ طلاکوب چگونه انجام می شود؟
طرح مورد نظر به صورت برجسته با نرم افزارهای سه بعدی طراحی می شود و با استفاده از دستگاه های CNC به صورت آینه بر روی قالب آلمینیومی اجرا می شود. این قالب درون پرس حرارتی متصل می شود.
در ادامه محصول به همراه فویل مورد نظر زیر پرس قرار گرفته و با اعمال فشار و حرارت، طرح قالب بر روی محصول تثبیت می شود.
فویل ها به کار رفته در این چاپ علاوه بر نوع فلزی انواع رنگی غیر فلزی را نیز شامل می شود.

این فویل ها به صورت چند لایه ساخته می شوند که در نوع غیرفلزی شامل لایه چسب حرارتی، رنگ و لایه نگهدارنده می باشند. در فویل های فلزی به جای لایه رنگ از لایه ای کروم یا آلمینیوم متالیزه استفاده می شود.
چاپ با فویل های فلزی درخشندگی مانند فلز ایجاد می کند. چاپ فویل های رنگی غیرفلزی به درخشندگی چاپ فلزی نیستند ولی  چاپ های مات و یا براقی را می توانند ایجاد کنند.

دستگاه پرس حرارتی دو طرف داغی پنوماتیک 50*40

موارد استفاده از چاپ طلاکوب
چاپ طلاکوب بر روی انواع منسوجات مانند پارچه های نبافته، البسه، پرده و…

محصولات چرمی مانند جلد انواع کتب، سررسید، کیف پول، قاب گوشی و…

محصولات تبلیغاتی و چاپی مانند کارت ­های ویزیت، ست های اداری، بسته بندی محصولات و …

انواع محصولات پلاستیکی مانند سطل، سبد و … و بسیار دیگر قابل اجرا می باشند.

نمونه چاپ دستگاه چاپ برجسته روی پارچه

نمونه چاپ دستگاه چاپ برجسته روی پارچه

ویدئو آموزشی و راهنمای استفاده از دستگاه چاپ برجسته روی پارچه

دستگاه چاپ برجسته روی پارچه دستگاهی است برای انتقال و تثبیت انواع چاپ مانند متن، عکس، لوگو و افکت های حرارتی بر روی اجسام که با استفاده از دمای بالا و فشار زیاد در زمانی مشخص، چاپ را به صورت دائمی بر روی محصول منتقل می نماید.

پرس های حرارتی، برای چاپ های حرفه ای و بی نقص مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع پرس های حرارتی مانند اتویی بزرگ هستند با این تفاوت که اتوهای معمولی و دستگاه های لمینت امکان اعمال دما و فشار مورد نیاز را ندارند اما این دستگاه گرما و فشار بیشتر و یکنواختی وارد می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *